Jak pierze się pieluszki wielorazowe? Czy to skomplikowane? Co się robi z kupą?

Sposób pielęgnacji wielorazówek zależy w głównej mierze od tego z czego wykonane są pieluszki.

Wszystkie pieluszki PUPPI uszyte są z materiałów naturalnych oraz z włókien pochodzenia naturalnego. Co ciekawe, takie pieluszki są nieco łatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ zabrudzenia łatwiej się z nich wypłukują niż z np. z pieluszek wykonanych z mikrofibry. Nie trzeba przy nich także uważać na zawartość mydła w składzie proszku. Ale o tym za chwilę.

Zapraszamy do zapoznania się z kompletną instrukcją prania pieluszek wielorazowych.

  • Wkłady i formowanki PUPPI i wszelkie inne z włókien pochodzenia naturalnego (bawełna, bambus, konopie, len)

Wszelkie pieluszki wykonane z włókien pochodzenia naturalnego nabierają chłonności wraz z każdym kolejnym praniem. To tak jak z ręcznikami. Aby nabrały chłonności, należy wyprać je minimum dwa-trzy razy i dopiero wtedy można zacząć ich używać, mając jednak na uwadze, że ostateczną chłonność osiągną po ok. 6-8 praniach.



Sposób prania: (UWAGA: ta instrukcja nie dotyczy otulaczy wełnianych) Pieluszki naturalne pierzemy w 60 stopniach, na programie do bawełny, w takim samym proszku jaki stosujemy do prania ubranek dziecięcych. Na rynku są również dostępne proszki dedykowane do pieluszek wielorazowych. Np. proszek polskiej marki BALJA. Nie poleca się stosowania popularnych płynów do płukania, które mogą zmniejszać chłonność pieluszki. Zamiast tego do dozownika na płyn zmiękczający możesz wlać szklankę octu. Jego zapach ulotni się w kilka minut po wyjęciu prania z pralki i nie pozostanie po nim żaden ślad. Ocet działa także korzystnie w roli odkamieniacza do pralki, więc nie będziesz musiała już stosować Calgonu.

Po praniu pieluszki należy strzepnąć przed powieszeniem. Dzięki temu, wszystkie warstwy się wyrównają i nie będą się rolować. Wkłady można też zaraz po wyjęciu z pralki energicznie ponaciągać, aby przywrócić im właściwą długość.
Wkłady Puppi można suszyć na kaloryferze lub w suszarce bębnowej. 

Żadnych wkładów nie prasujemy, ponieważ sprasowane/spłaszczone włókna mają mniejszą powierzchnię chłonięcia, prasowanie wpływa więc niekorzystnie na chłonność pieluszki.


Zapraszamy do pobrania bezpłatnego e-booka, z którego dowiesz się więcej na temat prania pieluszek wielorazowych i pielęgnacji otulaczy wełnianych. E-book otrzymasz na mail, po zapisie w TYM MIEJSCU.

Rejestracja

Założenie nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło